Přínos užívání Koenzymu Q10

Koenzym Q10 má příznivé účinky pro náš organismusKoenzym Q10 hraje v organizmu klíčovou úlohu při produkci energie. Užívání koenzymu Q10 formou doplňku stravy ocení ti, jejichž organizmus musí zvládat zvýšenou zátěž (stres, pracovní vytížení, vleklou psychickou zátěž, fyzickou práci, sport) nebo se musí bránit negativnímu působení toxických volných radikálů (znečištěné životní prostředí – zejména smog, nebo některá onemocnění).

Koenzym Q10 je klíčový pro tvorbu energie

Často na organizmus působí více těchto faktorů najednou. Ještě větší význam má užívání koenzymu Q10 u lidí, kde můžeme očekávat jeho nedostatek (u lidí nad 40 let, nebo u lidí užívajících léky na snížení cholesterolu).

 

Koenzym Q10 pro vitálnější a aktivnější životKoenzym Q10 je určen i lidem, kteří užívají léky na snížení hladiny cholesterolu (tzv. statiny). Léčba účinně sníží obávaný cholesterol, ale zároveň také sníží produkci koenzymu Q10. Proto je suplementace koenzymem Q10 i v tomto případě velmi vhodná.

Koenzym Q10 a mužská plodnost: Pro mužskou plodnost je důležitý počet spermií a jejich pohyblivost. U mužů se sníženou plodností, nebo u mužů neplodných, byla zjištěna nízká hladina koenzymu Q10 v seminální tekutině a ve spermiích.

Koenzym Q10 a sport: Koenzym Q10 je určen uživatelům, kteří potřebují regeneraci po sportovním výkonu, po fyzické práci, po zvýšené psychické zátěži, nebo práci.

Vytrvalostní sport znamená pro organizmus zvýšenou potřebu koenzymu Q10 ve svalových vláknech. Užíváním koenzymu Q10 pomůžete organizmu zvýšenou potřebu doplnit a dodat tak tělu energii.

Koenzymu Q10 je vyhledáván pro své účinky na celkovou aktivitu, vitalitu,
zejména s postupujícím věkem.

Objevují se nějaké vedlejší účinky užívání Q10?
Není popisována toxicita, ani nežádoucí vedlejší účinky podávání koenzymu Q10 jako doplňku stravy.

Kdy je možné pozorovat účinky koenzymu Q10?
Obvykle trvá jeden až čtyři týdny, než začne nastupovat účinek koenzymu Q10.